Jak přesně tepelná čerpadla fungují?

Tato zařízení využívají energii s nízkopotencionálního zdroje tepla a poté tuto energii přeměňují na teplo. Největšími zdroji této energie jsou voda, vzduch a země. V dnešní době jsou tyto přístroje na velice vysoké úrovni, nejsou vůbec hlučná a jsou velmi úsporná. Většinou se instalují na bytové domy, rodinné domy či komerční budovy ve kterých je potřeba teplá voda a dobré vytápění.

Tepelné čerpadlo země / voda

Právě tohle tepelné čerpadlo funguje tak, že teplo s nízkou teplotou, které je odebíráno ze země, se předávává přes chladivý okruh. Ten je naplněn chladivem s nízkou teplotou varu a pomocí kompresoru pak je toto chladivo stlačeno.  Tento druh zařízení se ještě dělí na zimní kolektor a hlubinné vrty.

Tepelné čerpadlo vzduch / voda

Tepelné čerpadlo získává teplo ze vzduchu přes tzv. výparník. Tento výparník proudí venkovní vzduch. Jednou z velkých výhod tohoto zařízení je jeho nízká cena a snadná instalace. Má i však jednu nevýhodu. Je závislé na teplotě vzduchu venku. V dnešní době jsou už ale i zařízení, která dobře pracují i při venkovních teplotách okolo - 20°C. Pakliže plánujete koupi tepelného čerpadla, tak zvažte, které by pro vás bylo nejvhodnější a určitě se o tom poraďte s někým, kdo má v tomto oboru zkušenost.


 

19. 07. 2021

ořechy a sušené plody

Nutslife - ořechy a sušené plody

ořechy a sušené plody

15. 07. 2021

kočárky Thule

Chceme se dojet na kočárky Thule podívat

kočárky Thule

Tyto stránky jsou určeny k vyjádření subjektivních názorů a případných reklamních, či podpůrných sdělení.

Kontakty

Pobočka:
Pelhřimov

© 2012 - 2021 programed by eshopy a internetový marketing - ENSiS